Co w trawie piszczy? GAIA wiosennie dla najmłodszych

Skrzypi konik polny, brzęczy mucha, furkoczą skrzydełka biedronki, pszczółka wesoło pobzykuje na kwiatku. Gdzieś w oddali gil oddaje się trelom, a wtóruje mu rytmiczny dzięcioł. Wiatr przeczesuje liście szumiąc przyjemnie, a gałązki krzewów obijają się o siebie, postukując w słońcu. To odgłosy wiosennego świata. Czy ten świat śpiewa, czy to śpiewa Wiosenna Muzyka? Z Panią Muzyką i gośćmi CMM GAIA tym razem wsłuchamy się w Wiosnę!

Jak zawsze, Pani Muzyka, tym razem w towarzystwie wesołej i kolorowej Pani Wiosny, będzie czekać na najmłodszych słuchaczy w pięknej sali krakowskiego Dworku Białoprądnickiego. Po spotkaniach hucznych i roztańczonych, z krasnalami, skrzatami, kowbojami i Indianami, przyszedł czas na spotkanie magiczne… Tym razem, żeby wejść do świata Pani Muzyki, będzie trzeba spojrzeć… pod nogi! Bo tam, w gęstwinie zielonej trawy, między dopiero co odżyłymi ździebełkami kryją się nutki, melodie, rytmy, instrumenty i piosenki. Odnajdą je dla nas muzycy zaproszeni przez GAIĘ – ci starsi, którzy w odnajdywaniu zielonych tonów mają wprawę, i ci młodsi, którzy dopiero się uczą ale już potrafią prowadzić muzyczne rozmowy z leśnymi i łąkowymi muzycznymi stworkami.

Agata Stawska i Katarzyna Marczak, jak zawsze na koncert zapraszają rodziców z dziećmi do 5 roku życia. Mali słuchacze mogą ubrać się w łąkowe i kwiatowe stroje, a co najważniejsze – brać udział w koncercie! To jedyne miejsce, gdzie Muzyka zaprasza do tańca, śpiewu, zabawy z instrumentami, poznawania ich bliżej i rozmowy z zaproszonymi artystami. Wszystkie muzyczne wygibasy dozwolone!

Co w trawie piszczy?

Koncert „Co w trawie piszyczy?” z cyklu „Dzieci – Dzieciom” odbędzie się 19 kwietnia (niedziela), o godz. 11:00, w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” (ul. Papiernicza 2) w Krakowie.

Centrum Muzyki i Muzykoterapii „GAIA” od ponad dwóch lat prowadzi w Krakowie cotygodniowe zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 lat. W październiku 2013 roku rozszerzyło swoją ofertę o koncerty dla najmłodszych, na których profesjonalni muzycy łączą siły z młodymi artystami (uczniami Szkół Muzycznych I i II stopnia). Na koncertach dzieci mają okazję wysłuchać drobnych utworów wykonywanych na różnych instrumentach klasycznych. Każdy koncert to także okazja, by wspólnie z rodzicami pobawić się prostymi zabawami ze śpiewem i tańcem, wysłuchać krótkich opowieści o muzyce i dźwiękach.

Koncerty „GAI ” mają swoje bajkowe tematy przewodnie. Splatają one sobą repertuar prezentowany przez muzyków  i rodzinne pląsy. Koncerty „GAI” są odświętnym uzupełnieniem zajęć, ale również znakomitym i lekko nieformalnym zaproszeniem do świata muzyki dla wszystkich zainteresowanych gości. To muzyka na najwyższym poziomie, która nadaje się dla każdego.

CO W TRAWIE PISZCZY?

Niedziela, 19 kwietnia, godz. 11.00
CK Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, Sala kominkowa

Bilety w cenie 15 zł (dla stałych słuchaczy GAI 10% zniżki) można kupić od 7 kwietnia na wszystkich zajęciach CMM „GAIA” (we wszystkich lokalizacjach), lub na miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem (w miarę dostępności).

Można również dokonać zakupu przelewem, na konto CMM Gaia 37 1140 2004 0000 3002 7412 4801 z dopiskiem „koncert Co w trawie piszczy? – ilość biletów – nazwisko”.

Informacje oraz rezerwacje pod tel.: 535 86 99 33 lub e-mailowo: kontakt@centrumgaia.pl.

Więcej informacji: www.centrumgaia.pl/muzykadladzieci-cowtrawie.html oraz www.facebook.com/CentrumGaia.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/422849581223791/