Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren

Festiwal Filmowy Kino Dzieci i Spinka Film Studio zapraszają w dniach 30.05-3.06 na rodzinną podróż do filmowego świata bohaterów z powieści znanej szwedzkiej autorki. Będziemy rozrabiać wraz z dziećmi z Bullerbyn, poznamy waleczną Ronję, córkę zbójnika i odwiedzimy malownicze Czerwcowe Wzgórze wraz z Madiką!

Astrid Lindgren to pisarka, której historie przenoszą czytelników w magiczny świat dzieciństwa pełnego

Kadr z filmu "Dzieci z Bullerbyn"
Kadr z filmu „Dzieci z Bullerbyn”

humoru i niespodziewanych przygód. Jej powieści nigdy się nie starzeją i wciąż podbijają serca (nie tylko) dzieci na całym świecie. Wielbiciele twórczości szwedzkiej autorki będą mieli niezwykłą okazję, aby obejrzeć kultowe ekranizacje jej książek podczas przeglądu filmowego „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren”, który odbędzie się w dniach 30.05-3.06 w warszawskim kinie Muranów i kinach studyjnych w całej Polsce.

Widzowie przeglądu będą też mogli wziąć udział w weekendowych warsztatach plastycznych oraz w rodzinnym konkursie na kolaż pt. „Moja przygoda z bohaterami Astrid Lindgren”, w którym do wygrania będą książki autorki ufundowane przez wydawnictwa Zakamarki i Nasza Księgarnia.

Szczegółowy regulamin konkursu i harmonogram wszystkich projekcji dostępny jest na stronie www.kinodzieci.pl w zakładce „Astrid Lindgren”. Przegląd „Dzień Dziecka z bohaterami Astrid Lindgren” odbędzie się w Warszawie i 19 innych miastach. Ta rodzinna przygoda w kinie jest przedsmakiem drugiej edycji Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który odbędzie się na przełomie września i października 2015.

materiały prasowe