Dziewczyna warta grzechu

 

„Dziewczyna warta grzechu” Petera Bogdanovicha („No i co, doktorku?”) to nakręcona w klasycznym stylu komedia romantyczna. 

Arnold (Owen Wilson), żonaty reżyser, przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć próby do swej najnowszej komedii. Zanim jednak przystąpi do pracy, postanawia skorzystać z uroków wielkiego miasta. Upojna noc w towarzystwie Izzy (Imogen Poots) nastroi go tak romantycznie, że zaproponuje jej pewien układ. W zamian za porzucenie swojej profesji, dziewczyna otrzyma okrągłą sumkę, by móc zrealizować swe życiowe marzenia. Ta wielkoduszna propozycja rozpęta w życiu Arnolda prawdziwe tornado. Okazuje się, że Izzy całe życie marzyła, by zostać aktorką. Nic dziwnego więc, że zjawia się na castingu do sztuki reżyserowanej przez… Arnolda. Nie byłoby w tym jeszcze nic strasznego, gdyby nie fakt, że jedną z głównych ról w przedstawieniu gra jego żona.

Reżyseria: Peter Bogdanovich
Scenariusz: Peter Bogdanovich, Louise Stratton

Obsada:
Imogen Poots jako Izzy, call-girl z marzeniami
Owen Wilson jako Arnold, albo Stefan, albo Zygfryd, albo jakkolwiek inaczej, w zależności od tego, kiedy wykonuje call do girl – w każdym razie na pewno reżyser sztuk teatralnych
Jennifer Aniston jako Jane, despotyczna terapeutka
Kathryn Hahn jako Delta, żona Arnolda, zdolna narobić więcej hałasu niż sierpniowa burza z piorunami
Rhys Ifans jako baaardzo zaangażowany w swoją pracę aktor
Will Forte jako Joshua, chłopak Jane, któremu zakazana miłość zagląda wprost do serca

Premiera 19.06.2015

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.