Egzotyczny Laos

foto: Pixabay

Zima nie ustępuje, więc trzeba się dogrzać. Wracamy do popularnego kierunku podróży, jakim jest Azja. Dziś miejsce nieco rzadziej odwiedzane, czyli Laos. Bezpieczne? Ciekawe? Nadaje się do podróżowania z dziećmi? O tym wszystkim opowiada Ola Wysocka, podróżniczka, właścicielka Cafe 8 Stóp, mama Kaliny i Maćka.

Dwa miesiące w podróży, kilka krajów, dwójka maluchów na pokładzie. Co ze sobą zabrać? Istotną część bagażu stanowił zapas środka na komary, który bardzo się przydał, i o którym warto pamiętać udając się w ciepłe rejony Azji. Preparaty lepiej zabrać ze sobą, ponieważ te dostępne na miejscu często nie chronią w wystarczający sposób. Z kosmetyków powinniśmy także pamiętać o kremie z wysokim filtrem.

Mitem jest natomiast, że niepotrzebne są cieplejsze ubrania – podróżując na dłuższych dystansach przydają się zawsze, ponieważ w różnych częściach kraju temperatura może znacznie się różnić. Kurtki i kożuchy zostawmy w domu, ale bluza, sweter czy skarpetki powinny znaleźć się w naszym bagażu.

Wyjeżdzając warto się pokusić o policzenie, czy opłaca się nam wykupować ubezpieczenie. Wizyty u lekarza w Azji są stosunkowo tanie, a dostęp do lekarzy mówiących po angielsku bezproblemowy. Taki wariant mogą rozważyć osoby, które podróżowały już z dziećmi, znają ich reakcje na zmianę otoczenia i potrafią bezbłędnie wychwycić pierwsze oznaki infekcji.

Więcej w audycji. Zapraszam – Katarzyna Bąkowicz.

PODOBNE ARTYKUŁY