Francja – poznajemy nieznane

fot. shutterstock

Francuzi uwielbiają celebrować posiłki spędzane rodzinnie przy stole. Jedzą smacznie i niespiesznie. Pory posiłków w tym kraju nieco odbiegają od tych do których przywykliśmy. Planując zatem podróż do Francji warto wiedzieć, że poza oficjalnymi godzinami posiłków, tamtejsze restauracje są nieczynne.

Cyrielle DUFRENNE i Roman Su
Cyrielle DUFRENNE i Roman Su

 

Posłuchaj jak o tych i innych ciekawostkach dotyczących Francji opowiedzieli zaproszeni goście – Cyrielle DUFRENNE – Koordynator ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej, Ambasada Francji i Roman Su – były pracownik Ambasady Francji.

 

 

Zajęcia we francuskiej szkole rozpoczynają się o godzinie 8:30 i trwają do godziny 16.30, i jest to w dużej części czas wytężonej pracy. Jak wygląda przeciętny dzień ucznia, i ile godzin tygodniowo Francuzi pracują – o tym Cyrielle DUFRENNE i Roman Su z Ambasady Francji.

Francja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów świata i znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów państw. A gdzie Francuzi lubią podróżować? O tym nasi goście Cyrielle DUFRENNE i Roman Su z Ambasady Francji.

„Wszystkie Barwy Świata” – cykl realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

barwyswiata