„Kółka i Spółka” – nowość od Granny

„Kółka i Spółka” wygrała w ubiegłorocznej edycji konkursu „Wymyśl grę, zostań autorem GRANNY” i dopiero co zeszła z taśmy produkcyjnej. Jej autorką jest Alina Brzeska – Czuba, nauczycielka i właścicielka punktu przedszkolnego z Gdyni. Po grze oprowadza postać dobrze znanego Smoka Obiboka, który dostarcza rozrywki dzieciom od blisko 18 lat.

Wciągająca gra, w której liczy się refleks!
Trójkąty, kwadraty, prostokąty… po prostu „Kółka i spółka”! Waszym zadaniem w tej grze jest tworzenie obrazków z figur geometrycznych. Wzorów do układania jest mnóstwo: może to być domek, żaglówka, a nawet rakieta! Gra ma trzy warianty trudności – zabawy starczy na długo!

Proste i jasne reguły
Jedna osoba pobiera kartę ze stosu, wołając: „Kółka i spółka!”. Teraz wszyscy gracze (jednocześnie!) z dostępnych na stole figur starają się ułożyć obrazek, który widnieje na  karcie. Kto ułoży go jako pierwszy, uzyska najwięcej punktów!

Kółka i spółka ćwiczą spostrzegawczość i refleks.  Oraz to, że nie można poddawać się zbyt szybko. W tej grze punkty otrzymuje nie tylko pierwszy gracz, który ułoży swój obrazek, ale także kolejni.

OP_KOLKA_SPOLKA_gra2

Wiek graczy 4-7
Liczba graczy 2-4