Kuchnia w amerykańskim stylu

foto: www.pixabay.com

Kuchnia amerykańska to tak naprawdę kuchnia światowa. Znaleźć w niej można potrawy typowe dla wielu kontynentów. Dzieje się tak za sprawą imigrantów przybyłych do Stanów Zjednoczonych, którzy popularyzują swoją rodzimą kuchnię na terenie USA.

Kuchnię amerykańską cechuje stapianie się w jedno rozmaitych stylów i sposobów przyrządzania posiłków. Na przykład na kuchnię części południowej Stanów Zjednoczonych największy wpływ miel imigranci z Afryki, Francji i Meksyku. Natomiast kuchnia azjatycka miała ogromne znaczenie praktycznie dla wszystkich stanów.

burgerWiele dań uważanych powszechnie za typowo amerykańskie mogło mieć swoje źródła również w kuchni innych narodów. Przez lata receptury te były modyfikowane przez amerykańskich kucharzy. I tak na przykład hot dogi i hamburgery to modyfikacje dań niemieckich, a uważane są za potrawy typowo amerykańskie. O tym gość Radia Bajka Piotr Grajewski, restaurator z restauracji Blue Cactus, która serwuje kuchnię amerykańską.

PancakeCzy taka różnorodność kultur i doświadczeń kulinarnych pozwala określić typowe dla Amerykanów śniadania? Okazuje się, że wielu Amerykanów planuje swoje posiłki i wybiera zdrowe, urozmaicone produkty. O amerykańskim śniadaniu, które jest bardzo różne w różnych regionach Stanów Zjednoczonych w rozmowie Martyny Chuderskiej z Piotrem Grajewskim, który zdradził nam przepis na zdrowe, amerykańskie śniadanie z dodatkiem awokado!

Obiad w Stanach zjednoczonych to lunch, który Amerykanie spożywają między godziną 12-14, potem mają drobny podwieczorek i na koniec dnia w zwyczaju jest kolacja, która spożywana jest na ciepło.

Dania kuchni amerykańskiej można skosztować w restauracji Blue Cactus. To miejsce przyjazne dzieciom, uwzględniającej ich potrzeby. To dla nich organizowane są warsztaty kulinarne. Więcej o tym Piotr Grajewski.

Piotr Grajewski Blue Cactus

 

Kończąc rozmowę o kuchni amerykańskiej w ramach Projektu Wszystkie Barwy Świata, Piotr Grajewski – restaurator, Blue Cactus, zdradził nam szybki i smacznie brzmiący przepis na krem kukurydziany.

 

 

Życzymy smacznego! :-)

„Wszystkie Barwy Świata” – cykl realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

barwyswiata