Lecimy do gwiazd – Pastusiowe Przygody

 

Wyprawa w kosmos wymaga wielu przygotowań. Milky, Lilly i Billy oraz ich koledzy Szczotkuś i Zębuś z Akademii Aquafresh właśnie szykują się do kosmicznej wyprawy. Czy uda im się ten lot? Wygląda na to, że są pewne ważne warunki, które musi spełniać każdy członek kosmicznej załogi. Taka wyprawa wymaga bowiem, aby każdy z nich był zdrowy i odpowiednio przygotowany.

Akademia Aquafresh – największy w Polsce program edukacyjny poświęcony higienie jamy ustnej.
Od pięciu lat prowadzony jest w przedszkolach w całej Polsce. W ramach akcji przedszkola otrzymują bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, na podstawie których prowadzone są zajęcia w przedszkolach.

Program rozpoczął się w 2011 roku, kiedy po raz pierwszy marka Aquafresh® postawiła na działania profilaktyczne mające na celu zmniejszenie zjawiska próchnicy wśród dzieci. W akcję zaangażowane zostały dzieci w wieku przedszkolnym. Rokrocznie akcja organizowana jest w 5000 placówek, docierając każdego roku do ponad 470 000 dzieci. Edukacja obejmuje także rodziców! I tak, od 2011 roku w Akademii uczestniczyło około 75% przedszkoli w całej Polsce, trzy czwarte przedszkolaków z całej Polski w czasie zajęć edukacyjnych dowiedziało się, dlaczego trzeba dbać o ząbki.

sh03-2015-Milkysh13-2015-Billy

 

sh08-2015-Lilly

Aby akcja odniosła sukces edukacja została połączona z zabawą. Postacie trzech Pastusiów – Milky, Lilly i Billy instruują najmłodszych jak należy odpowiednio szczotkować ząbki, ile razy dziennie należy to robić, jak uchronić się przed spotkaniem z Robaczkiem Próchniaczkiem, który jest czarnym charakterem programu. Od 2014 roku materiały edukacyjne przekazywane są również do żłobków w całej Polsce.

aqf_logo_nowe_ost

 

Radio Bajka jest Partnerem medialnym Akademii Aquafresh.