Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień

Od piątku 19 września stolicą zawładnie muzyka! I to nie byle jaka. Dudy, fletnie, bambusowe organki, klawesyn, chitarrone, teorba, viola da gamba. To nie festiwal muzyki ludowej, etnicznej, dawnej, tradycyjnej lecz WSPÓŁCZESNEJ!

W tym roku na Warszawskiej Jesieni zabrzmi niecodzienne instrumentarium dawnych epok, a także pochodzące z innych, niż europejskie, obszarów kulturowych, czy wymyślone przez samych twórców. Barokowa orkiestra Arte dei Sounatori, Orquesta Experimental de Instrumentos Nativos z Boliwii, czy Forbidden City Chamber Orchestra, znana przede wszystkim z grania chińskiej muzyki klasycznej, to zespoły nieoczywiste dla muzyki współczesnej. Wraz z wieloma innymi zespołami i solistami oraz starannie dobranym repertuarem wprowadzą oryginalne brzmienie.

W ramach Małej Warszawskiej Jesieni czeka też moc niecodziennych atrakcji. Performans muzyczny Artura Zagajewskiego na łące w Łazienkach Królewskich, instalacje niemieckiego artysty Erwina Stache i dźwiękowa gra terenowa Sławomira Wojciechowskiego, rozgrywająca się na pustym podziemnym parkingu to tylko niektóre z nich.

Co jeszcze? O tym porozmawiam z moimi gościem – Pauliną Celińską, koordynatorką Małej Warszawskiej Jesieni.

Zapraszam w każdą środę na 21 na antenę Radia Bajka – dr Tomasz Kowalczuk.

Więcej informacji na temat Festiwalu znajdziesz także na stronie Radia Bajka w zakładce Wydarzenia.

PODOBNE ARTYKUŁY