Magiczny Tajwan

foto: www.shutterstock.com

Azja to często wybierany kierunek wyjazdów, szczególnie zimą, kiedy w Polsce nie ma zbyt wiele słońca. Choć to jeden kontynent, to ma wiele barw i różne twarze. Tym razem wybierzemy się na Tajwan i do Japonii. Oprowadzać nas po nich będą Anna i Radek Kolmas, podróżnicy, prawnicy i rodzice bliźniaków – Tosi i Pawła.

Jak spakować czteroosobową rodzinę, w tym dwoje dzieci? Okazuje się, że bagażu wychodzi niewiele więcej, niż kiedy podróżują tylko dwie osoby dorosłe. Warto pamiętać o tym, żeby liczyć siły na zamiary, w końcu bagaż trzeba będzie nieść… Dlatego uważnie przeglądamy rzeczy i pakujemy tylko niezbędne ubrania, kosmetyki i lekarstwa na nagłe przypadłości.

Robiąc listę rzeczy do spakowania pamiętajmy o specyfice miejsca, do którego się udajemy. Na przykładzie Azji widać to bardzo wyraźnie – są wyjazdy, do których trzeba przygotować się odpowiednio wcześniej, zrobić szczepienia, a do apteczki zapakować odpowiednie specyfiki, ale w większości azjatyckich państw bez problemu kupimy leki na wszelkie przypadłości, a klimat nie różni się na tyle, żeby trzeba było czynić jakieś specjalne przygotowania.

Martwisz się wizją długiej podróży samolotem? Zupełnie niepotrzebnie! Dzieci potrafią niezwykle zaskoczyć swoimi umiejętnościami dostosowania się do różnych warunków. Nie bój się nocnego lotu – linie lotnicze dostrzegły małych pasażerów i zaczęły dbać o to, żeby dzieci na pokładzie czuły się komfortowo. Jest więc specjalne menu, przytulanki, mięciutkie kocyki… Lot nocą ma też tą zaletę, ze nie musimy organizować dziecku rozrywki na czas podróży. Jeżeli podróżujesz za dnia zawsze możecie wspólnie obejrzeć film, albo zająć się kolorowanką.

Słuchając audycji dowiesz się, jakie miejsca w Japonii i na Tajwanie warto zwiedzić!

Zapraszam – Katarzyna Bąkowicz.

PODOBNE ARTYKUŁY