Małe Kilometry tworzą dzieci

Fot. Zygmunt Novak

Dziecięce przyrodnicze odkrycia, leśne podróże, zabawa, a przy tym nieograniczony dostęp do witaminy „N” podczas Lata z Małymi Kilometrami. Podczas naszych wakacyjnych wyjazdów doświadczamy przygód, mamy czas i przestrzeń, którą chłoniemy każdego dnia. Mamy ostatnie miejsca na koloniach dla najmłodszych! Zapraszamy Twoje Dziecko do świata, gdzie odłączamy się od elektroniki, a przyłączamy do natury.

Najmłodsze dzieci wymagają wiele uwagi, opieki osób, które potrafią spełnić wymagania jednoczesnego bycia ciocią, trenerem, przewodnikiem, powiernikiem, pielęgniarzem, opoką w trudnej chwili. A my, jako wychowawcy w Małych Kilometrach, spełniamy się podczas realizacji wyzwań dziecięcej wyobraźni, potrzeb różnorodnych zajęć, pełnych nowych kolorów, bodźców płynących z natury, a także dajemy dzieciom możliwość „nicnierobienia”, wiedząc jak bardzo jest to potrzebny czas dla dzieci podczas wypoczynku.

Co jest ważne, gdy dziecko wypoczywa?
Beztroskie odkrywanie przyrody i tajemnic dziecięcego świata. Zabawy w plenerze. Różnorodność zajęć Aktywność ruchowa. Pyszna kuchnia, zapewniająca pięć posiłków dziennie. Komfortowy i bezpieczny ośrodek oraz kameralne grupy dzieci w podobnym wieku.

Co nas wyróżnia?
Oferujemy wyjazdy pełne kreatywnych i przyrodniczych zabaw w PLENERZE, niezależnie od pogody. Odkrywamy las, łąkę, pole i sad. Proponujemy wędrówki, zabawy terenowe, zajęcia sportowe, taplanie się w błocie i liczenie chmur na niebie. Mamy kameralne grupy, dzięki czemu mamy możliwość poznania każdego dziecka oraz dostosowania programu do potrzeb i wieku dzieci. Odłączamy się od elektroniki, a przyłączamy do natury. Uczymy szacunku do przyrody i drugiej osoby. Nasi opiekunowie to doświadczeni pedagodzy, edukatorzy i instruktorzy. U nas czas płynie inspirująco i wolniej.

Dlaczego natura?
Komponując programy wyjazdów dla dzieci w wieku 5-8 oraz 8-12 lat kierujemy się zasadą różnorodności zajęć, ciekawości świata przyrody, chęci zabaw i ruchu w wolnej przestrzeni, pełnej zieleni i tlenu. Dzieci mają nieograniczony dostęp do witaminy „N” płynącej z NATURY. Wówczas powstają najbardziej kreatywne pomysły, uruchamiają się zmysły, umysł otwiera się na na nowości, a mały człowiek poszukuje aktywności i działa poza schematem.

Mamy ostatnie miejsca na naszych wyjazdach:
„Małe Zaczarowane Świętokrzyskie” w terminie 20-31 lipca
Wyprawa dla dzieci, podczas której odczarujemy średniowieczną historię regionu pełną legend i czarownic, poznamy obrzędy, zwyczaje i kuchnię. Odkryjemy NAJSTARSZE GÓRY W POLSCE. Świętokrzyskie to zaczarowany świat ukryty w „Krainie Legend”, „Krainie Czterech Żywiołów” czy „Krainie Talentów”. W programie: ŁOWCY CZARÓW, ZDOBYWCY RAJU, ZWIADOWCY TERENU i ODKRYWCY ZABAW. Wycieczki przyrodnicze i terenowe. Wejście na Łysicę. Zdobywanie odznak i chrzest obozowy. Wycieczki do JASKINI RAJ i CENTRUM NEANDERTALCZYKA oraz OSADY ŚREDNIOWIECZNEJ. Zabawy kreatywne, przyrodnicze i zajęcia sportowe.

„Małe Tuptanie i Przygód Szukanie” w terminie 19- 28 sierpnia
Kontynuacja naszych III sezonów odkryć! Zapraszamy dzieci na Kaszuby i nad morze. Będziemy codziennie WĘDROWAĆ po okolicy i nabywać umiejętności ORIENTACJI W TERENIE, przy pomocy mapy, kompasu, znaków przyrodniczych. Zajęcia terenowe prowadzić będziemy w oparciu o autorski program Małych Kilometrów: „BUSOLA JUNIORA”. Pojedziemy na wycieczkę do Wodnego Centrum w Helu – FOKARIUM. Spotkamy się z leśnikiem i rybakiem. Będą wyprawy do lasu i nad morze. Zdobędziemy certyfikaty GWIAZDA PÓŁNOCY. Wytropimy przyrodę. Znajdziemy twórcze inspiracje nakreślone KOLORAMI ZIEMI. Stworzymy mapę POSZUKIWACZY SKARBU. Pójdziemy na basen. Dzieci spędzą na świeżym powietrzu praktycznie całe dnie. Będzie WIECZORNE CZYTANIE DO PODUCHY.

PYTAJ O ZNIŻKI ! Zadzwoń już dziś: 501 521 511
Szczegóły letniej oferty:  www.malekilometry.pl
Serdecznie zapraszam,
Aleksandra Ruta

Aleksandra Ruta, pomysłodawczyni i właściciel marki Małe Kilometry, mama Marka i Agaty, wychowawca, instruktor turystyki, ciocia podczas małokilometrowych wypraw. Wykładowca Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Pasjonatka przyrody, podróży i fotografii. Autorka „Wyspy Księżyca” i opowiadań dla dzieci.

Artykuł opracowany przez Partnera