Małe zwierzątka

Wychowanie przez wspólne czytanie to hasło, które przyświecało przy tworzeniu książki „Małe zwierzątka”. Temat, teksty i barwne ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dwulatków.

Autorzy przedstawiają 11 zwierząt, które maluchy mogą zaobserwować podczas spaceru, m.in. ptaszki, biedronkę, ślimaka czy dżdżownicę. Pokazują podstawowe o nich informacje: jaki wróbelek wydaje dźwięk, jakie biedronka ma kolory i wzory, jak się porusza ślimak, jakie dżdżownica ma zadania w przyrodzie.

Zadbali także o to, aby lektura nie nużyła. Po przeczytaniu wierszyka i obejrzeniu ilustracji podpowiadają, jaką zabawę rodzic może wykonać z dzieckiem. Na końcu książki rodzice znajdą rady, jak zachęcić dziecko do czytania, żeby ta czynność stała się przyjemnym nawykiem.

Zabawy z książką dla namłodszych to seria, dzięki której wspaniale spędzicie czas.

  • Duże, kolorowe obrazki są dostowane do możliwość percepcyjnych maluchów i działają na ich wyobraźnię.
  • Proste wierszyki zapoznają dzieci z różnymi zwierzętami i rozbudzają ciekawość.
  • Propozycje zabaw dźwiękowych i ruchowych aktywizują maluchy. Są też doskonałą podpowiedzią dla rodziców i opiekunów, jak twórczo spędzać czas z dzieckiem oraz jak stworzyć atmosferę, dzięki której czytania stanie się waszą ulubioną zabawą.

 

seria: DLA TYCICH
autor: Krystyna Bardos
ilustracje: Adam Bardos, STUDIO KROPKI
kategoria wiekowa: 2+
oprawa twarda
stron: 24
format: 220 x 220 mm