Masz prawa, człowieku – nowa audycja w Radiu Bajka

Dlaczego każdy człowiek ma prawo różnić się od innych? Dlaczego każdy ma prawo mieć swoje sekrety i tajemnice? Jak o prawach rozmawiać z ich najmłodszymi posiadaczami? Na te pytania odpowiedzi szukać będą prowadzące najnowszą audycję w Radiu Bajka. 

Iwona Zabielska-Stadnik i Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna magazynu „Świerszczyk” to autorki książki „Masz prawa, człowieku”. Jest to bogato ilustrowane wydawnictwo stworzone z myślą o dzieciach, a jego bazą była Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

Mądra i piękna książka z humanistycznym przesłaniem, z ilustracjami aż szesnastu wybitnych polskich artystów! Do zinterpretowania praw człowieka na poziomie wizualnym przyjęli zaproszenie wybitni, nagradzani w Polsce i za granicą artyści ilustratorzy.

To książka skierowana do dzieci – starszych i tych całkiem małych. Także do ich rodziców i opiekunów. Zachęta do wspólnej lektury i rozmowy – w domu, w szkole, na spotkaniu ze znajomymi. Na przykład o szacunku dla innych, o wolności, tolerancji i prawie do godności. Przyjęta w książce formuła wypowiedzi artystycznej ma służyć rozmowie o prawach człowieka, wykorzystując jako pretekst walor plastyczny, który do dzieci przemawia najmocniej i zawsze budzi ciekawość.

„Masz prawa, człowieku” może być przyczynkiem do światopoglądowych sporów i narzędziem pomocnym w mierzeniu się ze światem. Czy takie dyskusje będą mieć miejsce na antenie Radia Bajka w audycji „Masz prawa, człowieku”? Będą się mogli Państwo przekonać już wkrótce.

Na pierwszą audycję z cyklu zapraszamy 11 maja o godz. 21.