O języku francuskim

foto: www.pixabay.com

Język francuski jest uważany za najbardziej romantyczny język na świecie. Niektórzy twierdzą, że brzmi jak muzyka i jest prawdziwą ucztą dla ucha. Choć piękny i śpiewny, często postrzegany jest jako niezwykle trudny. Czy tak samo sądzą ci, którzy język francuski znają już doskonale?
Jedną z takich osób jest Pani Inga Pietrusińska – wykładowca w Instytucie Francuskim w Warszawie.

Dzieci przyswajają języki obce z dużą lekkością, a ponieważ język francuski jest niezwykle melodyjny nauka tego języka sprawia dzieciom przyjemność. Szczególnie wtedy, gdy nauka odbywa się przez zabawę. Takie metody nauki sprawdzają się w Instytucie Francuskim w Warszawie. O tym Inga Pietrusińska.

Dzieci ucząc się francuskiego najszybciej i najchętniej zapamiętują ulubione słowa czyli te, które dobrze im się kojarzą.

Chcąc poznać nie tylko język francuski, ale także kulturę Francji, jej literaturę w tym bajki dla dzieci oraz wszelkie wydarzenia dla dorosłych dziejące się w całej Polsce, organizowane przez IFP, warto pochylić się nad bardzo bogatą ofertą Instytutu Francuskiego. O tym Barbara Krupa – koordynatorka ds. komunikacji i promocji w IFP.

Polecane strony:

http://institutfrancais.pl/

Kursy dla dzieci w IFP: http://institutfrancais.pl/varsovie/pl/types-de-cours/dla-dzieci-i-mlodziezy-od-4-lat/
institutfrancais.pl, pierwszy portal społecznościowy poświęcony kulturze i językowi francuskiemu w Polsce. Znajdziecie tutaj wszystko o języku francuskim, aby czytać, pisać, uczyć, ale także śpiewać, jeść, pić… po prostu nim żyć.
institutfrancais.pl inicjatywa Instytutu Francuskiego w Polsce (Warszawa i Kraków).

Godzina Bajki: http://institutfrancais.pl/culture/pl/2015/04/14/godzina-bajki/
Propozycje książek dla dzieci: http://www.culturetheque.com/EXPLOITATION/POL

Poznaj słówka związane z dzisiejszym tematem:

Bajka –  conte

Język – langue

„Wszystkie Barwy Świata” – cykl realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury            i Dziedzictwa Narodowego.

barwyswiata