Opera Enter. Warszawska Opera Kameralna

Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce do Warszawskiej Opery Kameralnej i udziału w jej projekcie edukacyjnym OPERA ENTER.

Artyści, muzycy i pedagodzy teatru przygotowali dla Was zabawę, której uczestnicy wychodzą z roli biernego widza, angażują się w działanie, stawiają pytania, dzięki którym świat opery staje się przyjazny i jednocześnie fascynujący.

Tematem naszych spotkań w 2015 roku jest słynny „Cyrulik Sewilski” – opera Gioacchina Rossiniego zasłużenie obecna w kanonie kultury europejskiej. Jej tytułowy bohater, Figaro bywa ikoną kultury popularnej, jego imieniem nazywane są restauracje, salony fryzjerskie, a nawet gazety. Tematy z jego słynnych arii z oper Mozarta i Rossiniego, bywają dzwonkami telefonów, są także obecne w reklamach.

Skąd zatem wziął się ów Figaro? Jego postać stworzył francuski dramatopisarz w XVIII wieku Pierre Beaumarchais, a sławy przydali mu genialni kompozytorzy: Wolfgang Amadeusz Mozart w operze „Wesele Figara” i Gioacchino Rossini w „Cyruliku sewilskim”.

Podczas warsztatów prowadzonych przez pedagogów teatru będzie można porozmawiać z Figarem i innymi postaciami komedii, zapytać o ich marzenia i zamiary, o plotki i intrygi z Sewilli, a także o talent wokalny, o operę i muzykę w ogóle – czym jest uwertura, czym aria i ansambl, czy można słuchać opery, nie znając języka włoskiego? Jak ćwiczyć głos, żeby był silny? Dlaczego śpiewacy nie używają mikrofonu? I wiele innych pytań, z których każde potraktujemy poważnie:)

Zapraszamy także na stronę www.operakameralna.pl, gdzie w zakładce OPERA ENTER znajdują się ciekawostki związane z operą i „Cyrulikiem sewilskim”, które mogą przydać się w zabawie i na lekcji.

W 2015 ROKU ZAPRASZAMY W CZTERECH TERMINACH:
17.11. (wtorek) g. 10:00 i 12:00
18.11. (środa) g. 10:00 i 12:00
24.11. (wtorek) g. 10:00 i 12:00
25.11. (środa) g. 10:00 i 12:00

Bilety w cenie 25 złotych
Uczestnicy: maksymalnie 150 osób

W sprawie rezerwacji prosimy o kontakt:
Dział Obsługi Widowni tel. +48 22 627 91 12