Poezja, która motywuje do działania

foto: www.shutterstock.com

Jak uczyć dzieci pogody ducha i życiowego optymizmu? Jak podbudowywać ich wiarę we własne możliwości, pewność siebie i siłę do spełniania swoich marzeń? W jaki sposób zachować w tym wszystkim umiar i nie wychować dziecka na egoistę i zarozumialca?

Pomóc może poezja motywacyjna dla dzieci, czyli krótkie, ciekawie napisane utwory o tym, że warto gonić za swoimi marzeniami i nigdy nie można się poddawać. Ukształtowanie w dziecku pozytywnego podejścia do siebie i świata to kapitał, który będzie procentował przez całe życie!

Gościem programu jest Michał Zawadka, autor serii książek pt. „Zarządzanie marzeniami”.

Czy można zarządzać marzeniami? Okazuje się, że tak! Michał Zawadka tłumaczy: „Marzenia są wolne, ale jak wiemy – czasami nam umykają. Książka jest odpowiedzią, dlaczego tak się dzieje”. Nad realizacją marzeń musimy pracować tak samo jak nad innymi rzeczami w życiu, ponieważ to nie jest tak, ze marzenia się spełniają – to my je spełniamy.

Zarządzanie marzeniami okazuje się więc zarządzanie samym sobą. Tym, jak osiągać wyznaczone cele. Składa się na to wiele różnych umiejętności, których możemy dziecko nauczyć przy pomocy ćwiczeń zawartych w książce.

Kiedy zacząć? Jak najwcześniej! Naukę wytrwałości ćwiczmy tak samo jak inne umiejętności, mycie zębów czy ubierania się. Dzięki temu dziecko do każdego zadania podejdzie z ufnością i wiarą we własne możliwości.

Z audycji dowiesz się więcej, zachęcamy do odsłuchania. 

Zapraszam na program – dr Tomasz Kowalczuk.

PODOBNE ARTYKUŁY