Poltergeist

 

„Poltergeist” to nowa wersja klasycznego horroru „Duch” z 1982 roku. Współautorem scenariusza i producentem tamtego, kultowego dziś filmu – a także reżyserem kilku ważnych sekwencji – był Steven Spielberg. Filmowiec przyznawał, że pomysł wziął się z jego własnych lęków z dzieciństwa. Jako mały chłopiec bał się ciemności.

 

Nad nową wersją filmu również czuwał twórca o głośnym nazwisku. Producentem „Poltergeista” jest bowiem legendarny twórca gatunku Sam Raimi („Martwe zło”), który dzięki swej wyjątkowej umiejętności budowania napięcia bywa porównywany do samego Alfreda Hitchcocka. Rodzina z trojgiem dzieci przeprowadza się na spokojne przedmieścia, do pozornie zwykłego domu, który stopniowo zaczyna odkrywać swą mroczną tajemnicę. Kolejne niepokojące znaki stają się zaproszeniem do rzeczywistości dużo bardziej przerażającej niż najgorszy sen. Związany z domem duch poltergeist wykorzystuje przeciwko rodzinie jej największe lęki i porywa najmłodszą córkę do równoległego świata, z którego nie ma ucieczki. Ostateczna konfrontacja z potężnym poltergeistem wydaje się z góry przegrana. Aby go pokonać, bohaterowie będą musieli zrozumieć naturę zła, z którym mają do czynienia. Czy wezwany na pomoc egzorcysta ocali rodzinę, zanim będzie za późno?

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.