Premiera BMW dla dużych rodzin

W miniony weekend na Targu Śniadaniowym na Warszawskim Powiślu odbyła się premiera pierwszego w historii rodzinnego BMW serii 2 Gran Tourer. Auto powstało z myślą o dużych rodzinach. To najnowsze dziecko BMW pomieści 7 pasażerów.

BMW serii 2 Grand Tourer jest największym autem wśród samochodów BMW przeznaczonych dla rodzin. Dodatkowy rząd siedzeń pozwala na posadzenie dwóch kolejnych osób czyniąc go autem dla dużych rodzin, ale nie tylko. Został on stworzony także z myślą o tych osobach, które cenią sobie komfort jazdy i bezpieczną podróż. Jest to auto dla tych, którzy chcą bezpiecznie dojechać na miejsce wiedząc, że samochód ich nie zawiedzie – powiedział Filip Machałowski z BMW Bawaria Motors w Warszawie.

BMW serii 2 Gran Tourer jest zdecydowanie nietypową linią dla BMW, którego modele najczęściej kojarzą się z autami sportowymi. W widoku przednim karoseria prezentuje się nisko i sportowo. Szeroka atrapa chłodnicy stanowi wizualne centrum i znajduje się poniżej linii reflektorów. Daje to dynamiczny wygląd niespotykany w tym segmencie samochodów. (Szczegóły na www.bmw.pl).

Pojazd jest dość długi (4,56m) i dość szeroki (1,80m) i linia dachu jest dosyć wysoko (1,62m) ze względu na jego przeznaczenie jako auto, które może pomieścić obszerny załadunek podróżującej, licznej rodziny.

Na targu Śniadaniowym BMW zaprezentowało model w kolorze szary Atlantyk, fotele obszyto skórą ostrygową dakota. Pod maską dwulitrowy silnik diesla o oznaczeniu 218d. Silnik ten został sparowany z ośmiostopniową skrzynią automatyczną firmy ZF, także ze zmienną charakterystyką pracy. Prezentowany premierowy model posiada 150 KM. Spalanie w cyklu mieszanym wynosi 4,4 litra oleju napędowego.

Auto cechuje przestronne wnętrze i dodatkowy rząd siedzeń. W drugim rzędzie znajdują się trzy fotele, z czego środkowy jest rozkładany i posiada funkcję podłokietnika z organizacją w kwestii schowków na kubki czy drobne przedmioty, z możliwością składania. Są także schowki w drzwiach na większe przedmioty oraz siatki na fotelach, dodatkowe nawiewy i podłokietniki. Wersja ta posiada akcesoria firmy BMW takie jak mocowanie na i-pada na zagłówkach w fotelu pasażera z przodu.

Cały drugi rząd siedzeń w MBW serii 2 Gran Tourer jest zaplanowany w systemie 40:20:40, czyli fotele składają się procentowo i niezależnie od siebie. W trzecim rzędzie są kolejne dwa fotele, które są nieco mniejsze, ale pozwalają przewieźć dodatkowe dwie osoby.

Na tylnych miejscach auto prezentuje więcej miejsca, niż można by się spodziewać. W zależności od potrzeb poprzez pociągnięcie, przesunięcie i złożenie trzy pełnowymiarowe siedzenia można łatwo i szybko przekształcić w dodatkową przestrzeń bagażową. Na składanych stolikach z tyłu można odkładać różne przedmioty i wygodnie z nich korzystać – od zabawek i malowanki dla najmłodszych pasażerów, poprzez konsole do gier, książki i laptopy, po przekąski. (Szczegóły na www.bmw.pl).

Prezentowany na Targu śniadaniowym egzemplarz BMW 2 Gran Tourer wyceniony jest na 183 tys. zł. Wersja podstawowa kosztuje 115 tys. zł.

RB/JO

Artykuł sponsorowany