Pytaki – gra dla całej rodziny

„Jesteśmy szczęśliwi, że ten projekt już dziś przynosi tysiącom rodzin wiele radości, empatii i bliskości” – mówią twórcy gry. „Pytaki narodziły się z naturalnej potrzeby rozmawiania i pogłębiania relacji rodzinnych. 2 lata temu przygotowałam domową wersję dla naszej małej rodziny. Później w moim rodzinnym miasteczku Józefowie, było testowe 100 egzemplarzy, które rozeszły się w kilka dni. Dziś jesteśmy obecni w księgarniach i sklepach w ponad 40 miastach w całej Polsce. A zamówienia internetowe przychodzą z najróżniejszych zakątków z kraju i za granicą. To niesamowite jak szybko ten projekt się rozwija” – cieszy się autorka PYTAKÓW, mama trzech córeczek, Aleksandra Sulej.

Przez pytania do serca
Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie z ostatnich wakacji? Co lubisz robić z osobą siedzącą po Twojej prawej stronie? Czym Wasza rodzina różni się od innych? To tylko niektóre spośród pytań w grze, które w łatwy i delikatny sposób otwierają członków rodziny na siebie nawzajem, przez co zbliżają ich do siebie, wzmacniając ich więź.

Przełomowy 2014 rok
Można śmiało powiedzieć, że PYTAKI miały niezwykły 2014 rok. Drugie, mocno rozszerzone wydanie zostało świetnie przyjęte przez rynek oraz docenione przez wydawców i ekspertów. Potwierdzeniem było otrzymanie prestiżowego Wyróżnienia FENIKS 2014 przyznawanego od ponad 10 lat przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Kilka miesięcy później, na konkursie podsumowującym rok gier w Polsce, Pytaki znalazły się na liście gier zakwalifikowanej do udziału w ogólnopolskim konkursie branżowym GRA ROKU.

Made in Poland
Co ważne, niewiele jest takich projektów w naszym raju. Absolutna większość gier planszowych, które odnoszą sukces w Polsce, stają się hitami i sprzedają w tysiącach egzemplarzy to projekty sprowadzone do Polski na licencji. Wydawnictwa nierzadko kupują gotowe projekty i jedynie zapewniają polskie tłumaczenie, wydanie i dystrybucję. PYTAKI zaś to polski pomysł, polscy twórcy, polska produkcja i polskie wydawnictwo.

Otwierasz i możesz grać
Gra PYTAKI jest przyjemną, prostą grą integracyjną dla całej rodziny. Dzięki intuicyjnej mechanice, w PYTAKI można zacząć grać właściwie od razu. To ważne, ponieważ wiele osób nie lubi grać w gry ze względu na ich skomplikowane zasady. Wystarczy, że tylko jedna osoba przeczyta wcześniej instrukcję i jest w stanie wprowadzić w rozgrywkę całą rodzinę w ciągu minuty.

Wiele korzyści dzięki pomysłom i prostocie
Rozgrywka polega na tym, że gracze siadają razem i po kolei (lub według innego z proponowanych kluczy) losują z woreczka „PYTAKI” czyli żetony, a następnie odpowiadają na wylosowane pytanie lub wykonują zadanie. Pytania dotyczą różnych dziedzin życia a refleksja nad nimi i słuchanie odpowiedzi innych zapewniają graczom:

 Lepsze poznanie się
 Rozwój samoświadomości emocjonalnej
 Kształtowanie postaw empatycznych
 Ćwiczenie cierpliwości
 Wspieranie nauki czytania najmłodszych

Specjalnie dla Rodzin
Dla kogo? Dla całej rodziny, czterolatków, nastolatków, dla rodziców i dla dziadków. Po co? Aby budować lesze i bliższe relacje rodzinne, rozwijać umiejętności komunikacyjne i spędzać czas w ciepłej, przyjemnej, radosnej atmosferze.

Pytaki świetnie się prezentują
Gra jest teraz bardzo atrakcyjna nie tylko merytorycznie, ale również graficznie i edytorsko. Zdecydowanie polecamy każdej rodzinie. Doskonale sprawdzi się też jako prezent na święta, urodziny, dzień mamy, taty, babci i dziadka. Można ją nabyć w najlepszych sklepach internetowych i księgarniach w całej Polsce oraz bezpośrednio na www.pytaki.pl.

PYTAKI są rekomendowane przez:
– „Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich”
– Fundacja „Razem w Dojrzałość”
– „Związek Dużych Rodzin Trzy Plus”
– Fundacja „Rodzina w Akcji”
– Misjonarze Świętej Rodziny

Więcej informacji na stronie internetowej i Facebooku.