Rozmarzona ilustratorka we Francji

 

W tygodniu francuskim w Radiu Bajka czas na literaturę. Przepiękną, ilustrowaną książkę napisaną w języku francuskim pt. „W lesie”. Jej autorką jest Marysia Dek, która stworzyła niezwykłą historię pobudzającą wyobraźnię dzieci. Bohaterem jest magia drzemiąca w lesie, i zwierzęta które przemykają przez kolejne kartki. O sztuce tworzenia ilustracji w książkach dla dzieci, ale także o francuskim rynku wydawniczym w kontekście książek dla dzieci opowie autorka i ilustratorka książek dla dzieci – Marysia Dek.

 

Autorka ilustracji: Maria Dek
Autorka ilustracji: Maria Dek
W lesie

 

Maria Dek – ilustratorka, absolwentka University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi wizualne, pełne absurdalnego humoru, pogawędki z widzem. Zz uwielbieniem sięga po tradycyjne techniki tworzenia, swoje ilustracje maluje. Artystka związana jest na stałe z kilkoma wydawnictwami i redakcjami. Jej ilustracje wystawiano zarówno w Polsce jak i za granicą. W październiku, we francuskim wydawnictwie Marcel et Joachim ukazała się autorska książka Marii, pod tytułem „En forêt”.

W lesie
W lesie
Więcej prac Marysi:

Wszystkie Barwy Świata” – cykl realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

barwyswiata