„Spongebob: na suchym lądzie” – Superbohaterowie kontra Superłotr

foto: kadr z filmu

Jedyny sposób, by pokonać Superłotra to zmienić się w Superbohaterów! Przebiegły pirat Burgerobrody (Antonio Banderas) wykrada ze skarbca SpongeBoba i jego przyjaciół ostatnią stronę magicznej księgi, na której widnieje tajemniczy przepis. Dzięki niemu Burgerobrody będzie mógł wcielić w życie swój okrutny plan. Bikini Dolne jest zagrożone. Ale SpongeBob, Patryk Rozgwiazda, Skalmar Obłynos, Sandy Pysia, Pan Eugeniusz Krab i przyjaciele tak tego nie zostawią. Wybierają się więc do świata ludzi, by odzyskać utracony skarb. SpongeBob nigdy nie był tak zabawny.

SpongeBoba znają dzieciaki na całym świecie, serial od lat bije rekordy popularności. Pierwsza kinowa część przygód SpongeBoba Kanciastoportego zarobiła ponad 140 milionów dolarów na całym świecie. Teraz bohaterowie przeboju wracają. Po raz pierwszy zobaczymy ich na ekranach polskich kin.

Spongebob na suchym ladzie plakatAnimowany / Familijny / Komedia / Przygodowy / 92 min.
Reżyseria: Paul Tibbitt
Scenariusz: Jonathan Aibel, Glenn Berger
W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in.
Jacek Kopczyński, Dariusz Odija, Zbigniew Suszyński, Monika Pikuła, Paweł Szczesny, Mirosław Zbrojewicz, Jacek Król, Waldemar Barwiński, Monika Wierzbicka, Miłogost Reczek oraz Dawid Kwiatkowski.