Twarz anioła

 

„Twarz anioła” to sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. W rolach głównych wystąpili: Cara Delevingne – modelka i celebrytka, Daniel Brühl oraz Kate Beckinsale.

 

Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie. Prasa pisała, że „jest w niej wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny. Kiedy reżyser filmu Michael Winterbottom („Prawdziwa historia króla skandali”) usłyszał o tej historii i zobaczył reakcje mediów – zaintrygowało go, co sprawia, że to morderstwo tak fascynuje opinię publiczną. W poszukiwaniu prawdy sięgnął po książkę „Twarz anioła” autorstwa Barbie Latza Nadeau, opublikowaną w 2010 roku.

Reżyseria: Michael Winterbottom
Scenariusz: Paul Viragh

Obsada:
Daniel Brühl – Thomas
Kate Beckinsale – Simone Ford
Valerio Mastandrea – Edoardo
Cara Delevingne – Melanie
Genevieve Gaunt – Jessica Fuller
Sai Bennett – Elizabeth Pryce
Peter Sullivan – James Pryce
Rosie Fellner – Katherine

Premiera 19.06.2015

Bilety na pierwsze premierowe pokazy można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę www.multikino.pl oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOS.