Urodziny Milky’ego – Pastusiowe Przygody

 

Pierwsza lekcja mycia ząbków była dla Milky’ego ciekawym doświadczeniem. Było to w dniu jego pierwszych urodzin. Z tej właśnie okazji, Pastusie obdarowały go wyjątkowym prezentem.  

Akademia Aquafresh – największy w Polsce program edukacyjny poświęcony higienie jamy ustnej.

Od pięciu lat prowadzony jest w przedszkolach w całej Polsce. W ramach akcji przedszkola otrzymują bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, na podstawie których prowadzone są zajęcia w przedszkolach.

Program rozpoczął się w 2011 roku, kiedy po raz pierwszy marka Aquafresh® postawiła na działania profilaktyczne mające na celu zmniejszenie zjawiska próchnicy wśród dzieci. W akcję zaangażowane zostały dzieci w wieku przedszkolnym. Rokrocznie akcja organizowana jest w 5000 placówek, docierając każdego roku do ponad 470 000 dzieci. Edukacja obejmuje także rodziców! I tak, od 2011 roku w Akademii uczestniczyło około 75% przedszkoli w całej Polsce, trzy czwarte przedszkolaków z całej Polski w czasie zajęć edukacyjnych dowiedziało się, dlaczego trzeba dbać o ząbki.

sh03-2015-Milkysh13-2015-Billy

 

sh08-2015-Lilly

Aby akcja odniosła sukces edukacja została połączona z zabawą. Postacie trzech Pastusiów – Milky, Lilly i Billy instruują najmłodszych jak należy odpowiednio szczotkować ząbki, ile razy dziennie należy to robić, jak uchronić się przed spotkaniem z Robaczkiem Próchniaczkiem, który jest czarnym charakterem programu. Od 2014 roku materiały edukacyjne przekazywane są również do żłobków w całej Polsce.

aqf_logo_nowe_ost

Radio Bajka jest Partnerem medialnym Akademii Aquafresh.