Zwierzątka na wsi

Wychowanie przez wspólne czytanie to hasło, które przyświecało tworzeniu książku „Zwierzątka na wsi”. Temat, teksty i barwne ilustracje zostały dostosowane do możliwości percepcyjnych dwulatków.

Autorzy przedstawiają 11 zwierząt, które maluchy mogą zaobserwować podczas wycieczki do gospodarstwa, m.in. kaczki, świnki, kurę, kota. Pokazują podstawowe o nich informacje: jak się porusza kaczka i gdzie lubi przebywać, jaki świnka wydaje dźwięk, jaki kurka ma kolor i jak się nazywa jej dziecko, jakie kotek ma zwyczaje.

Zadbali także o to, aby lektura nie nużyła. Po przeczytaniu wierszyka i obejrzeniu ilustracji podpowiadają, jaką zabawę rodzic może wykonać z dzieckiem. Na końcu książki rodzice znajdą rady, jak zachęcić dziecko do czytania, żeby ta czynność stała się przyjemnym nawykiem.

Zabawy z książką dla najmłodszych to seria, dzięki której wspaniale spędzicie czas.

  • Duże, kolorowe obrazki są dostosowane do możliwości percepcyjnych maluchów i działają na ich wyobraźnię.
  • Proste wierszyki zapoznają dzieci z różnymi zwierzętami i rozbudzają ciekawość.
  • Propozycje zabaw dźwiękowych i ruchowych aktywizują maluchy. Są też doskonałą podpowiedzią dla rodziców i opiekunów, jak twórczo spędzać czas z dzieckiem oraz jak stworzyć atmosferę, dzięki której czytania stanie się waszą ulubioną zabawą.

 

seria: DLA TYCICH
autor: Krystyna Bardos
ilustracje: Adam Bardos, STUDIO KROPKI
kategoria wiekowa: 2+
oprawa twarda
stron: 24
format: 220 x 220 mm