Zwyczaje i tradycje Francji

 

W tygodniu francuskim z Radiem Bajka przyglądamy się zwyczajom i tradycjom Francji. Poznajemy ich etykietę i gesty charakterystyczne dla Francuzów. Rozmawiając o Francji poznajemy etykietę obowiązującą w tym kraju, szukamy podobieństw i różnic w zasadach dobrego wychowania i porównujemy jak to wygląda w innych krajach. O zwyczajach i tradycjach Francji rozmawiała Ola Kapinos. Gośćmi w programie była Anna Dewilar – założycielka szkoły Polsko-Francuskiej „La Fontaine” w towarzystwie uczniów Mai, Niny i Filipa.

We Francji obchodzone jest Święto Naleśnika, które w niektórych regionach występuje jako Święto Gofra. W Święta Wielkanocne zwyczajem jest, że dzieci szukają w trawie lub na drzewach czekoladowe jajeczka, skrzętnie ukryte przez Wielkanocnego Królika. Wyraźnie widać zatem różnice w porównaniu z tradycjami świątecznymi znanymi nam w Polsce. O tym wszystkim opowiedzieli nam nasi wspaniali goście z Polsko – Francuskiej szkoły „La Fontaine”.

O czym należy pamiętać jadąc do Francji, by uniknąć gafy? O tym nasi znakomici goście z Polsko – Francuskiej Szkoły „La Fontaine”.

 

Poznaj słówk w języku francuskim związane z dzisiejszym tematem:

 

 

Wszystkie Barwy Świata” – cykl realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

barwyswiata